پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
شنبه ٢٩ دی ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , خبر ویژه اخبار قرآنی, صفحه اصلی اخبار قرآنی, اخبار ویژه سایت اتقان ٠٨:٠١   1396/11/18 شماره خبر:  ١٧٧١٦
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
جلسه هم‌اندیشی روسا و مدیران عامل اتحادیه‌های مدغم استانی برگزار شد/ تأکید اعضا بر استقلال و اقتدار اتحادیه‌های مدغم
«جلسه هم‌اندیشی و تبادل نظر برای رفع مشکلات و موانع اتحادیه‌های استانی و مؤسسات مردمی و همچنین همفکری درخصوص نحوه هزینه‌کرد اعتبارات شورای توسعه فرهنگ قرآنی»، روز گذشته با حضور نمایندگان، روسا و مدیران عامل اتحادیه های بیش از 23 استان کشور، در محل لانه جاسوسی سابق برگزار شد.

جلسه هم‌اندیشی روسا و مدیران عامل اتحادیه‌های مدغم استانی برگزار شد/ تأکید اعضا بر استقلال و اقتدار اتحادیه‌های مدغم


 به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» «جلسه هم‌اندیشی و تبادل‌نظر برای رفع مشکلات و موانع اتحادیه‌های استانی و مؤسسات مردمی و همچنین همفکری در خصوص نحوه هزینه کرد اعتبارات شورای توسعه فرهنگ قرآنی»، روز گذشته با حضور نمایندگان، روسا و مدیران عامل اتحادیه‌های بیش از 23 استان کشور، در محل لانه جاسوسی سابق برگزار شد.


 

 در این جلسه سید علی سرابی، رئیس هیئت‌مدیره، محمدرضا داودآبادی فراهانی، نایب‌رئیس و حسن محمدی، مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور نیز حضور داشتند. 


در ابتدای این جلسه، سرابی، گزارشی از روند ادغام اتحادیه‌ها ارائه و عنوان کرد: بسیار خرسندیم از اینکه موضوع ادغام به‌طورجدی در حال پیگیری و به سرانجام رسیدن است، گام‌های بسیار مهمی با صبر و حوصله مؤسسات کشور و هر دو اتحادیه در این راه طی شده و اکنون در مرحله آخر این اتفاق هستیم. 


 

وی افزود: تصمیم‌گیری در خصوص روند ادغام، موضوعی بسیار مهم بود که با گام‌های مختلفی ازجمله تشکیل هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی، تدوین اساس‌نامه اتحادیه‌های استانی، برپایی مجامع عمومی اتحادیه‌های استانی و درنهایت تدوین اساس‌نامه اتحادیه کشوری همراه بود و اکنون در حال تلاش برای برپایی مجمع عمومی اتحادیه کشوری هستیم.


در ادامه این جلسه اعضا به بیان مشکلات و مسائل اتحادیه‌های تحت نظارت خود پرداختند، بحث در مورد بندهای ستاره‌دار اساس‌نامه اتحادیه و لزوم بازنگری در برخی موارد (بندهای ستاره‌دار به‌منزله غیرقابل تغییر بودن این موارد است)، نحوه حضور و سهمیه‌بندی استان‌ها در مجمع عمومی اتحادیه کشوری ازجمله مهم‌ترین نکات مطرح‌شده در این جلسه بود که پیشنهاد‌ات مختلفی از سوی حاضرین مطرح شد.


 همچنین ارائه گزارش عملکرد اتحادیه مدغم استان‌ها، توسط نمایندگان اتحادیه‌های استانی و بیان دستاوردهای ادغام در استان‌های مختلف از دیگر موارد مطرح‌شده در این جلسه بود.


 در ادامه مدیران عامل اتحادیه‌ها بر لزوم تعامل با سایر نهادها و دستگاه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ قرآنی کشور تأکید و اجماع نظر کردند.


 دکتر فراهانی، نایب‌رئیس اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور و معاون فرهنگی، دانشجویی وزارت بهداشت نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی موجود در کشور، تنها راه مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در کشور را ترویج فرهنگ قرآنی و اشاعه حقیقت سبک زندگی اسلامی دانست.


 

وی افزود: درحالی‌که کشور با کمبود بودجه و رکود اقتصادی مواجه است و همه‌ساله شاهد کاهش بودجه‌های قرآنی در کشور هستیم، دراین‌بین مسئولیت مؤسسات قرآنی برای فعالیت‌های خودجوش فرهنگی و تلاش برای خودکفایی در این راستا بیش‌ازپیش احساس می‌شود.


 فراهانی خاطرنشان کرد: به همین جهت اتحاد و همدلی مؤسسات و مراکز قرآنی مردمی و همچنین استقلال فکری این مراکز و شفافیت در عملکردها بسیار مهم است.


 بحث در رابطه با بودجه‌های معین استانی و حمایت از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ازجمله دیگر مواردی بود که در این جلسه عنوان و مدیرعامل اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور در این خصوص نکاتی را ارائه نمود. 


براین اساس، با تصویب اعضای حاضر در جلسه مقرر شد، اعتبارات اختصاص داده شده از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان ها، جهت برگزاری دوره های آموزشی به اتحادیه های استانی  واگذار گردد.


همچنین مقرر شد، کمیته ای 5 نفره متشکل از اعضاء،  جهت بررسی موانع و مشکلات موسسات تشکیل و  جلساتی را به صورت مستمر برگزار نمایند. 


 

این نشست هم‌اندیشی پس از اقامه نماز ظهر و عصر و ارائه نقطه نظرات سایر حاضرین ادامه و با امضای بیانیه «اولین نشست هم‌اندیشی روسا و مدیران عامل اتحادیه‌های مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور پایان یافت.


«اهدای مصحف قرآن نفیس از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی به اعضای هیئت‌مدیره اتحادیه مدغم استانی»


گزارش اتقان می‌افزاید، در بخش دوم این نشست، روسا و مدیران عامل اتحادیه‌های مؤسسات مردمی و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور، با حضور در بیت رهبر معظم انقلاب، با جناب آقای سید علی مقدم، معاون ارتباطات دفتر مقام معظم رهبری و ریاست شورای عالی قرآن و مرکز طبع و نشر قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، دیدار کردند.


 در این دیدار آقای مقدم، ضمن ارائه نکات و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در ارتباط با فعالیت‌های قرآنی و حوزه‌های مردمی، بر لزوم تقویت مراکز قرآنی مردم‌نهاد نیز تأکید شد.


 در پایان این دیدار، تبرکاً قرآن نفیسی از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی به حاضرین اهدا شد. 


گفتنی است، این جلسه که بنا بود، هفته گذشته، 9 بهمن‌ماه و پس از جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین نصرالله پژمان فر، رئیس فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس، جهت تعامل با نهادهای مردمی استان و رفع مشکلات و موانع مؤسسات قرآنی کشور و بحث و تبادل‌نظر در خصوص نحوه حمایت از اتحادیه و مؤسسات قرآنی استان‌ها»، با حضور مدیران عامل و روسای هیئت‌مدیره اتحادیه‌های استانی، برگزار گردد که به دلیل شرایط بد جوی و آب و هوایی، به هفته جاری، یعنی روز گذشته 16 بهمن‌ماه موکول شد.


شایان‌ذکر است، از مدیرعامل اتحادیه مؤسسات مردم‌نهاد قرآنی کشور، جناب حجت‌الاسلام‌والمسلمین کوششی، جهت حضور در این نشست هم‌اندیشی به‌صورت مکتوب دعوت به‌عمل‌آمده بود که ایشان در این نشست حضور نیافتند.

 

 

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: