پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٢:٠٧   1396/10/24 شماره خبر:  ١٧٥١٨
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
اجرای طرح ملی قرآنی ۱۴۵۲ با محوریت یکی از سوره‌های مفصلات
پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور اعضای شورا در ساختمان این شبکه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» پنجمین جلسه شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما با حضور دکتر عبدالهادی فقهی زاده، دکتر محمدحسین محمدزاده، حجج اسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی و محسن عرفاتی، سیدعلی سرابی، سعید مقیسه و عبدالکریم خیامی در این شبکه برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر محمدزاده رئیس شورای اندیشه ورزی شبکه قرآن و معارف سیما ضمن خیر مقدم به دکتر فقهی زاده معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به ارائه گزارشی از روند اجرای طرح‌های فراگیر قرآنی از ۱۴۴۱ تا ۱۴۵۱ پرداخت.

وی گفت: این طرح از ۱۱ سال پیش با عنوان ۱۴۴۱ آغاز شد و ماه رمضان و تابستان امسال تحت عنوان بشارت ۱۴۵۱ با محوریت ۲ سوره ملک و واقعه به اجرا درآمد که با استقبال قابل توجه ای از سوی مخاطبان مواجه شد.

همچنین دکتر محمدزاده گزارشی از چگونگی تشکیل شورای اندیشه ورزی و کارکرد آن به معاون جدید قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کرد.

در این جلسه بررسی‌ها پیرامون سوره محوری طرح قرآنی ۱۴۵۲ ادامه یافت که مقرر شد یکی از سوره‌های مفصلات به عنوان محور این طرح ملی و قرآنی باشد و در نشستی خبری با حضور اهالی رسانه نام آن سوره اعلام شود.

ارائه گزارش بررسی برنامه رصد توسط حجت الاسلام والمسلمین حشمتی معاون سابق قرآن و عترت وزارت از دیگر مواردی بود که به آن پرداخته شد.

 

همچنین در این جلسه پیشنهادهای مؤثر جهت حضور گسترده‌تر شبکه قرآن و معارف سیما در فضای مجازی که توسط مهندس سعید مقیسه مطرح شد، مورد بررسی قرار گرفت.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: