پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٤:٥٥   1396/06/07 شماره خبر:  ١٦٢٠٢
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
پنجمین دوره تخصصی اقراء در اصفهان پایان یافت
سنت اقراء یکی از سنت‌هایی است که از صدر اسلام تاکنون رواج داشته است. در این روش، قاری قرآن نحوه تلفظ و ادای دقیق کلمات قرآن را از استاد و شیخ قرائت فرا می‌گیرد و الفاظ قرآن با دقت و امانت نسل به نسل و سینه به سینه حفظ شده و منتقل می‌شود. شورای عالی قرآن و مرکز طبع و نشر قرآن کریم به منظور برقراری حلقه اتصال مقوله قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران به اسناد معتبر شیوخ صاحب اجازات، نسبت این موضوع اقدام نمود.

پنجمین دوره تخصصی اقراء در اصفهان پایان یافت

 به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت کشور «اتقان» در ادامه برگزاری دوره‌های تخصصی اقرا با حضور شیوخ صاحب اجازات، پنجمین دوره تخصصی اقرا باحضور شیخ محمد فهمی عصفور از کشور مصر، برگزار شد.

براساس این گزارش، بخش اول این دوره که از 14 مردادماه در مشهد مقدس آغاز شده بود، یکشنبه 29 مرداد با انجام مراسم اختتامیه پایان یافت. در این دوره، سیدمرتضی سادات فاطمی، سیدجواد سادات فاطمی، هاشم روغنی و مهدی حسنی، پس از تلاوت و تحویل یک دوره کل قرآن نزد استاد مصری، اجازه قرائت به روایت حفص از عاصم را دریافت کردند.

 در بخش دوم پنجمین دوره اقراء که از 31 مردادماه در اصفهان آغاز شده بود، غلامرضا شاه میوه اصفهانی و محمدرضا ستوده نیا موفق به اخذ اجازه قرائت حفص از عاصم از شیخ محمد فهمی عبدالسید عصفور شدند.

 

 مراسم اختتامیه پنجمین دوره تخصصی اقراء در اصفهان، دیروز 6 شهریورماه با حضور جمعی از اساتید و قاریان ممتاز برگزار گردید.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: