پایگاه خبری اتقان -  قرآنی، فرهنگی، اجتماعی
فارسی
العربی
English
 » 
دوشنبه ٣١ تير ١٣٩٨  -  
گروه های خبری
اخبار قرآنیاجتماعیاخبار حوزه
گزارش
مصاحبه
مقاله
گزارش تصویری
ورود به پورتال "اتقان"
ورود به سیستم
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
گروه خبر:  اخبار برگزیده روز , صفحه اصلی اخبار قرآنی ١٦:٣٢   1396/03/22 شماره خبر:  ١٥٥٣٩
نسخه چاپي ارسال به دوست
 
اعزام گروه مدیحه سرایی قدر به کشور هندوستان
گروه مدیحه سرایی قدر جهت فعالیت تبلیغی و ترویجی به کشور هندوستان اعزام شد.

اعزام گروه مدیحه سرایی قدر به کشور هندوستان

 به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان» جمعیت هند بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر است که دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از چین به شمار می‌آید. بندر بمبئی (مومبائی) با جمعیتی نزدیک به ۱۴ میلیون تن، پرجمعیت‌ترین شهر هند است. هند بیش از سی و پنج شهر بزرگ با جمعیت بالای یک میلیون تن دارد. بمبئی، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور، جی‌پور، گوا، پونا، بوپال، تریواندروم، سورات و کانپور از شهرهای مهم این کشور پهناور هستند.

 هند دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است که به ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد می‌رسد. هند سرزمین نژادها، زبان‌ها، آیین‌ها، و فرهنگ‌های فراوان و گوناگون می‌باشد. در هند صدها زبان و هزاران گویش و لهجه وجود دارد. علاوه بر دو زبان هندی و انگلیسی که در قانون اساسی این کشور زبان رسمی اعلام شده‌است، ۲۲ زبان دیگر در یک یا چند ایالت موقعیت زبان رسمی را دارند.

 شیعیان هند بخش عمده‌ای از جمعیت اقلیت مسلمان را در این کشور شامل می‌شوند. تعداد شیعیان هند بنا به برآورد سال ۲۰۱۴ –۲۰۱۵ بین ۳۰٪ و ۳۵٪ از کل جمعیت ۲۲۵ میلیونی مسلمان این کشور تخمین زده شده‌است که جمعیتی بین ۶۵ تا افزون‌بر ۸۰ میلیون نفر را شامل می‌شود. شهرها و روستاهای فراوانی که تعداد قابل ملاحظه جمعیت آنان را شیعیان تشکیل می‌دهند در هند وجود دارد.

جرای پنج قطعه تواشیح اسماءالحسنی، جوشن کبیر، سبحانک ربی، یاعلی یا عظیم و دعای فرج در مسجد جعفری شیعیان هند در شهر بنگلور

مسجد جعفری شهر بنگلور متعلق به شیعیان این شهر می باشد.

 

 

مدرسه نوبل و حسینیه الزهرا(س) شهر علیپور

 علیپور، یک منطقه مسکونی درهند است که در دهلی واقع شده‌است. این شهر اکثریت قریب به اتفاقش شیعه و حجاب زنانش مثل زنان ایران چادر مشکی می باشد.

 

اجرای ترتیل خوانی و اجرای قطعات سرود میلاد امام حسن (ع) به سه زبان   عربی، فارسی،ترکی و همچنین اسماء الحسنی،دعای جوشن،اللهم ارحمنی بالقرآن، دعای فرج و صلوات از جمله برنامه های اجرا شده در این دو مجموعه بودند.

 

 

 مقصد بعدی این گروه مسجد حجت العصر شهر پوتن هلی

 

در این مسجد که اکثر قریب به اتفاق مردم آن شیعه هستند، قطعات سرود میلاد امام حسن(ع)، اسماالحسنی، جوشن کبیر، یاعلی یا عظیم، سبحانک ربی اجرا شد.

 
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: